אתר גן שמואל
חסר רכיב

מוזיקאי מבטיח נדחה מתוכנית יוקרתית. שנתיים לאחר מכן, הוא גילה מי אחראי לכך | שלח יפתח צפוני > הארץ,

21/06/2018
עוד לפני שמלאו לו 20 שנה, היה נגן הקלרינט אריק אברמוביץ לתופעה בקנדה. הוא נודע בקרב קהילת חובבי המוזיקה הקלאסית בקנדה ומחוצה לה, והוא הנגן המוביל בכמה תזמורות קלאסיות. לכן, כשהגיש בקשה לקבלת מלגה שתאפשר לו ללמוד תחת מנצח ידוע בלוס אנג'לס, הוא הופתע לקבל מכתב סירוב. 

רק שנתיים לאחר מכן, גילה אברמוביץ כי מכתב הדחייה שקיבל לא נכתב על ידי המנצח - אלא על ידי בת זוגו. חברתו, שחששה שיעזוב את מונטריאול, החליפה את מכתב הקבלה שקיבל בדחייה, והשיבה לבית הספר בלוס אנג'לס כי הוא מוותר על המלגה. "הגילוי כי מדובר במעשיה של האדם שאהבתי יותר מכל היה כמו סכין בגב ובלב כאחד", אמר אברמוביץ. 

השבוע קבע בית משפט במונטריאול כי על חברתו לשעבר של אברמוביץ, ג'ינפר לי, לשלם לו פיצויים בסך 284 אלף דולר אמריקאי, כפיצוי על חבלה בקריירה שלו. בפסיקתו, הודה השופט דייויד קורבט כי קשה היה לקבוע את סכום הפיצויים. "אנחנו שומעים על ה"פריצות הגדולות" בתחומי האומנויות, כאלו שיכולות להבטיח לאמן קריירה מבטיחה בתחומו", אמר השופט, "אני מתקשה לשער איך היתה נראית הקריירה של אברמוביץ אלמלא התערבה ג'ינפר לי בניסיונותיו המקצועיים".


לפי התביעה, לי ואברמוביץ נפגשו בבית הספר ללימודי מוזיקה במונטריאול ב-2014, ובמהרה עברו לגור ביחד. אברמוביץ סמך על לי, ואף נתן לה את הסיסמה לחשבון האימייל שלו. באמצע תקופת הלימודים, ביקש אברמוביץ ללמוד תחת המנצח יהודה גילעד (*), אחד מטובי המורים לקלרינט ברחבי העולם, שמקבל מדי שנה רק שני תלמידים מכל העולם.

 

כשבית הספר בלוס אנג'לס שלח לאברמוביץ את מכתב הקבלה לתוכנית, השיבה לי בשמו כי הוא מוותר על המלגה. על מנת לשמר את האשליה, היא יצרה חשבון אימייל מזויף, ושלחה מכתב דחייה לאברמוביץ, ובו נכתב כי הוא לא התקבל לתוכנית, אך יכול לקבל מלגה נמוכה ביותר, שלא תאפשר לו לממן את הלימודים בארה"ב. "זה היה שובר לב. רציתי את זה כל כך והייתי מאוד מאוכזב כשנדחיתי", סיפר אברמוביץ.


סרטון על דיון על הפרשהרק שנתיים לאחר קבלת האימייל המזויף הבין אברמוביץ שמשהו לא התנהל כשורה. בפגישה עם גילעד, שלא היתה קשורה לקבלת המלגה, שאל אותו המנצח מדוע סירב לבוא וללמוד תחתיו בקליפורניה. חודשים לאחר מכן, נכנס הנגן הצעיר לחשבון האימייל ממנו נשלח לו מכתב הדחייה, באמצעות סיסמה ישנה של לי, ומצא את האימייל המפליל ואימיילים נוספים שמעידים שמדובר בחשבון של לי. בסופו של דבר, הצטרף אברמוביץ לתוכנית אחרת שלימד גילעד, אך כזו יוקרתית פחות. כיום הוא מנגן בסימפוניית נאשוויל. 
(*) יהודה גלעד, בן גן שמואל, הוא הבן השלישי של לאה ומשה גלעד, אח של יואב (ז"ל) ודליה הולדנד.


נמצאו 0 תוצאות
הוספת דף
חסר רכיב