אתר גן שמואל
חסר רכיב

ההסתה נגד אלרעי-פרייס לא הומצאה לכבודה, זו תרבות השיח בישראל || רוגל אלפר

30/10/2021

סיקור האיומים על חיי ד"ר שרון אלרעי־פרייס, רשתות השידור

יש לי חדשות רעות בשביל ד"ר שרון אלרעי־פרייס ומשפחתה: ההסתה נגדה לא תיפסק. הלינץ' האינטרנטי נגדה, האיומים ברצח, האלימות המילולית הקשה, הקללות האיומות והמופרכות, קיתונות השנאה הגולמית והיוקדת — כל זה לא ייפסק. יש לקוות שהמשטרה תעצור במהרה אנשים שבאמת ובתמים מתכננים לפגוע בה. המעצרים הללו יעצרו את הפושעים הספציפיים האלה, אבל העליהום הברברי של מתנגדי חיסונים קיצוניים נגד האחראית על בריאות הציבור במשרד הבריאות לא ייפסק. מן הטעם הפשוט שמדובר בתרבות. אי אפשר לעצור תרבות, אי אפשר להעמיד אותה לדין, וגם לא להכניס לכלא.ההסתה הפרועה נגד אלרעי־פרייס תימשך כי כזה הוא השיח ברשתות החברתיות בישראל. והוא לא הומצא במיוחד לכבוד אלרעי־פרייס על ידי מתנגדי חיסונים. אין פה שום חידוש. זו לא תופעה שצצה לפתע פתאום. מדובר בשיקוף אותנטי של תרבות השיח הישראלית העממית. היא אלימה, משתיקה, חסרת סובלנות, מבטלת, מאיימת, מפחידה ובריונית. שפתה שפת ביבים. נימתה וניסוחיה כוחניים ומטרתם להשפיל, לסתום את הפה, לפגוע, להכאיב.


אלרעי-פרייס הוגדרה מאוימת ברמה גבוהה; המשטרה פתחה בחקירה

המדינה מנסה לשכנע את מתנגדי החיסונים באמצעות הסברה. זו דרך שגויה בתכלית
השיח הזה הוא חלק מהיומיום שלי. עיתונאים ופוליטיקאים רבים יכולים להזדהות עם אלרעי־פרייס. המקרה החמור שלה הוא ההזדמנות לומר: קמה פה מפלצת. את השד הזה אי אפשר להחזיר לבקבוק. הוא יציר כפי התקופה, הטכנולוגיה המשתוללת. של האינטרנט, של טוקבקים, של פייסבוק וטוויטר, של ווטסאפ. אנטי־וקסרים קיצונים, ביביסטים, פלגים רדיקליים של שיח שמאלני אנטי־ליברלי (הפונדמנטליסטים בקרב הפוליטקלי קורקט, טבעונים, ומהפכת "מי טו"), והרבה מאוד סחים מהמיינסטרים שמייצגים את הדעות הבנאליות והקונפורמיות ביותר ולא מסוגלים לסבול את האחר — כבר מזמן מתנהלים ברשתות כמו עדר שטוף מוח שמתנפל בחמת זעם רצחנית על כל מי שלא מסכים עימם.

אני לא מציע להגביל את חופש הדיבור או להטיל צנזורה כלשהי. חברה מצמיחה את תרבות השיח שלה בצלמה. זה אנחנו. זו ישראל. האנשים הטובים, השקטים, המנומסים, נעימי ההליכות, הנבונים, עם החשיבה המורכבת — מסתגרים ומפחדים. יש לומר את האמת: מדי שעה מסיירים ברחובות ערינו הווירטואליות כנופיות לינץ' עם לפידים בוערים, שמנהלים ציד מכשפות נגד אנשים שסומנו כשטן בהתגלמותו. הם לא צועדים "ברחובות ברזל ריקים וארוכים", אלא בסמטאות הפייס והווטסאפ. והם מטילים אימה על האנשים המתונים וההגונים. ומול התרבות הזו, המשטרה תישאר חסרת אונים.
בהארץ https://tinyurl.com/yh2sjy25
----------------------------
ואצלנו?תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

נמצאו 0 תוצאות
הוספת דף
חסר רכיב