אתר גן שמואל
חסר רכיב

שנה טובה! מתנדבים מספרים בדרך להחלמה

03/09/2021


ביקור קטן בים – עולם ומלואו

ההתנדבות בדרך להחלמה מזמנת, בכל נסיעה, התרגשויות קטנות. אין בזה חדש, אני בטוח שכולנו חשים זאת בנסיעות שלנו ובמיוחד שמדובר בילדים חולי הסרטן. בשבילנו זה רק מעשה קטן, אבל כל חיוך קטן שלהם הוא עולם ומלואו.


השבוע הסעתי את דנה, בת ה 10, והוריה מאיכילוב חזרה לתרקומיה. כבר מהווטצאפ של ענבר  ("האמא סיפרה שמעולם לא היתה בים...אז רק אם מתאים לך...ממש לא חייב") היה ברור שלו רק הזמן יאפשר, מזג האוויר ימשיך להיות חמים ודנה תרצה. ניסע קודם כל לחוף הים.

כמובן שמייד לאחר שכולם התיישבו במכונית שאלתי את אמה של דנה אם זה בסדר להציע לה. לאחר שאורו עייני האם, שאלתי גם את דנה, בערבית הרצוצה שלי אם תרצה לנסוע לים.

כך מצאנו את עצמנו בחוף תל ברוך. אחר הצהריים עם מזג אויר חורפי ונאה, השמש עוד הספיקה לחייך אלינו קצת.


הצעתי לדנה לחלוץ נעליים וגרביים ויחד נכנסנו למים. כן, פעם ראשונה ילדה בת 10 מרגישה את אדוות הגלים ורשרוש של המים (ממש כפי שכתבה חנה סנש). אין מילים לתאר את החיוכים והאושר שהציפו את דנה ואת אמה, שחלצה אף היא נעליה ונכנסה איתנו למים.

בדמיוני ראיתי את דנה ביום המחרת בבית הספר, מספרת לכל חברותיה על הביקור בים, מראה להן בגאווה את הצדפים הרבים שאספנו ואת האבן הקטנה עם חור שאפשר לעשות ממנה שרשרת.

גם אני התמלאתי באושר.

אבי דואל
מתחילה שבוע בטוב

הבוקר נזכרתי שוב עד כמה ההתנדבות שלנו ממלאת ומרגשת. אין לי את אותה אופוריה שחשים בתחילת הדרך, אבל נשארה תחושה של עשיית טוב, של הושטת עזרה, איננו עומדים מנגד כשזקוקים לנו, ועל הדרך עושים גם "שלום קטן" - מונח שהוטבע על ידי יובל ויעל.

הילד בן השש שאספתי ממחסום מכבים עבר השתלת מוח עצם והקיא במהלך הנסיעה. שכחתי להביא אתי שקיות שהיו פעם פק"ל קבוע אצלי. למזלי אביו תפעל היטב את האירוע. לפחות היה לי בקבוק מַיֵﬞה להציע.


ילד, קירח, חמוד וחלש, שעיניו אורו כשקיבל ממני מתנה קטנה. לא שמעתי ממנו אפילו שֻכְּרַן אחד קטן, אבל החיוך וההפתעה על פניו היו שווים יותר. אביו הודה לי מלא פעמים בכל השפות שהוא ואני יודעים. שיהיה שבוע טוב.

בת-עמי מלניק 
-----------------------------------

העמותה מסיעה עשרות רבות של חולים כל שבוע, בשעות הבוקר ואה"צ וזקוקה למתנדבים, הדלק והמכוניות הן תרומה של גן שמואל מזון, הזמן והנהגות, תרומה שלך.

לקבלת פרטים והרשמה נא להתקשר ליובל: 050-528-1899


סרטון וידאו של ערוץ I24NEWS

תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב