אתר גן שמואל
חסר רכיב

מן הראוי להמליץ על יובל רוט לקבלת "פרס ישראל" | מכתב לסיום תפקידו בעמותת בדרך להחלמה

17/04/2021

שינויים ארגוניים בדרך להחלמה 
בעקבות האסיפה הכללית של העמותה, אנו מבקשים להביא לידיעתכם שינויים ארגוניים אשר חלים
בחודש יוני 2020 העלה יובל רוט בפני הוועד המנהל של העמותה בקשה לסיים את תפקידו כמנכ"ל
 העמותה. יובל ייסד את העמותה ומנהל אותה מאז שנת 2006. לאחר כחצי שנה בה חיפש יובל מחליף/ה לניהול העמותה בהתנדבות, הגיע להבנה שנכון וראוי להעסיק מנכ"ל
 בשכר. בתאריך 23.2.21 הוצג הנושא בפני הוועד המנהל של העמותה, והתקבלה ברוב קולות החלטה עקרונית על חיפוש מנכ"ל בשכר. לפיכך, נבחר צוות לאיתור המנכ"ל ובמקביל הועבר הנושא העקרוני לאישור האסיפה הכללית של העמותה. ההצעה הועלתה באסיפה שכונסה לצורך כך ב-18.3.21, והתקבלה פה אחד. להלן נוסח ההחלטה שהתקבלה: בימים אלו בעמותה.
 "לאור בקשתו של יובל לסיים את תפקידו כמנכ"ל העמותה, ובעקבות הצמיחה בהיקף פעילות העמותה, מאשרת האסיפה הכללית את האפשרות להעסקת עובדים בשכר לניהול העמותה ולתפעולה, בהתאם להחלטות הוועד המנהל וליכולת הכלכלית של העמותה. יובל ממשיך בתפקידו כיו"ר הוועד המנהל של העמותה ככל שיידרש".
צוות האיתור בחן ובדק, ובחר באבישי הכהן כמנכ"ל.

עם סיום תפקידו כותב יובל

בשנת 2006 כאשר חברי, מוחמד כבהא מפורום המשפחות השכולות, ביקש את עזרתי  בהסעת אחיו לרמב"ם ,נעניתי לבקשה, ואגב כך הבנתי שמונחת לפתחי הזדמנות לעשיה  משמעותית, הרבה מעבר לעזרה בהנגשת טיפול רפואי. באזור מסוכסך ומדמם, כאשר חומה וגדר מפרידים בינינו, מונחת אפשרות למפגש אינטימי  שובר מחיצות ותיוגים, בדרך לבית החולים. מפגש על בסיס אנושי, ששומט את הגורם  הלאומי והדתי . 
כך התחלנו מספר מתנדבים, ובהדרגה, עם הגידול במספר הבקשות להסעות, הלך וגדל  מעגל המתנדבים. בשנת 2010 מיסדנו את הארגון, ורשמנו את עמותת "בדרך להחלמה"  כמלכ"ר. בעשור האחרון נענינו לאתגרים הרבים. נפח פעילות גדל והולך משנה לשנה,  
הגשת עזרה בסביבה אלימה )צוק איתן ועוד(, ובשנה האחרונה בצל הקורונה במציאות  של אי וודאות . 
אני יכול להגיד בוודאות שאין באזור פעילות מקבילה בכמות השעות של "אדם לאדם"  בַּאפשרות לעשות "שלום קטן של שעה", ועל בסיס יום.מייצרים שאנחנו (people to people)  
יומי ורציף אלפי " ש . ָׁלומים" כאלה 
לאחרונה, ביקשתי לסיים את תפקידי בהובלת הארגון, ולטובת הארגון ומיסודו התחלתי  לחפש מחליף. לשמחתי, פגשתי באבישי הכהן שניאות להיכנס לתפקיד, ואני סמוך ובטוח  שהוא יצעיד את הארגון קדימה בשכל ישר, ובלב רגיש. 
אני רוצה להודות לכל אחד ואחת מכם/ן. היתה לי הזכות להכיר ולעבוד אתכם/ן .היכן שלא  הנחתי את היד פגשתי בטוב, טבלתי בטוב, ועל כך תודה מכל הלב . 
ולסיום, תודה גדולה ליעל, שותפתי לחיים ולדרך, על חלקה המשמעותי בהקמת ובניית  העמותה . 
שלכם תמיד, יובל

בתגובה לידיעה זו כתב המתנדב אריק כ"ץ:

 "הנני מתנדב בעמותת "בדרך החלמה" מאז אוקטובר 2018, בעקבות המלצת חבר ילדות מקרית חיים, יוסי חסין ז"ל, שנפטר כמה חודשים מאוחר יותר בעת נסיעת עסקים לטורקיה. במשך השנה האחרונה, מפאת משבר הקורונה, לא הסעתי מטופלים ורק ביום שישי האחרון חידשתי את פעילותי, בעשור התשיעי לחיי. יובל, הוא אח שכול לאודי, שנחטף ונרצח ע"י החמאס בשנת 1993, שהחל את פעילותו לאחר שהתבקש לסייע לאח שכול אחר, פלסטיני, בהעברת בן משפחה לטיפול בבית חולים בישראל, בשנת 2006.
כל פעם מחדש אני מתפעל ונפעם מהארגון המדהים הזה, מדרך ניהולו, מכמות המתנדבים, התמדתם ונחישותם, מימי הכיף והנופשונים שמארגנים עבורם מעת לעת, מהעזרה ברכישת ציוד רפואי, מהלוגיסטיקה המסובכת הנפתרת כאילו "כלאחר יד", מהקשר המדהים הנוצר בין המסיעים למטופלים ובעיקר מדרך הניהול של יובל, בהשקט ובצנעה, בעזרת "העזר כנגדו", יעל. חזון העמותה, שהוקמה בשנת 2010, ואשר נוסח מחדש בשנת 2018, מבטא באופן בהיר ונחרץ את מטרותיה: "העמותה תפעל לקירוב לבבות בין ישראלים ופלסטינים, בתקווה שהמפגש בין מתנדבי העמותה לחולים הפלסטינים ומלוויהם המגיעים לטיפול רפואי בישראל, יחל תהליך של הכרת האחד את השני, הבנה ושכנות טובה בין העמים. הפעולה של הסעת החולים על ידי מתנדבי העמותה היא הושטת יד לחולה הזקוק לטיפול רפואי ומאפשרת מפגש פשוט, מיידי ובלתי אמצעי, והזדמנות לגלות ולראות פנים אחרות זה בזה, ולקרב את הפיוס שאנו מייחלים לו...."  יובל נבחר בשנת 2011 ע"י ה-CNN לאחד מ-24 "גיבורי הרשת" בזכות פעילותו ההומניטארית. בשנת 2018 זכה יחד עם נעים אל ביידא, מתאם ההסעות מהכפר ג'איוס, בגדה המערבית, בפרס גולדברג לשלום. הפרסים, הכתבות במדיה בישראל ובחו"ל, הם אך ביטוי זעיר למפעל חיים ענק, שאין לו אח ורע בישראל, ולדעתי גם לא בעולם. מן הראוי להמליץ על יובל לקבלת "פרס ישראל". בשמי ובשם חברי המתנדבים, אודה לך יובל על פעילותך הייחודית ועל שאפשרת לנו, המתנדבים, סיוע כה משמעותי לנזקקים, ולהיות אבני הדרך עליו נבנה הגשר הבלתי אמצעי הזה לשלום ולדו קיום."                 אריק כ"ץ, עפולה.

איסוף בגדים וצעצועים לילדי עזה


אנו מבקשים לעצור את איסוף הבגדים והצעצועים. ולהמשיך ולאסוף רק מטרנה וחיתולים שמאוד זקוקים להם.תגובות לדף זה
תגובה חדשה

עדיין אין תגובות לדף זה.
מוזמנים להגיב!

חסר רכיב