אתר גן שמואל
חסר רכיב

גם אם יש לי בקורת עליה, אבחר ב-מרצ | דוד גרוסמן

21/03/2021


ותומר פרסיקו כותב היום בfaceBook https://tinyurl.com/yf559qtr בבחירות האלה הייתי מצביע
Meretz מרצ
. מי שועקב אחרי יודע שכבר מזמן חשבתי שהמפלגה צריכה להתפרק כדי שתוכל להיבנות מסגרת שמאל-ציוני-ליברלי אחרת, אז אני בוודאי מודע לחסרונותיה. אבל לצד אלה יש לה יתרונות ברורים, וחיוני שהאנשים הטובים שברשימתה יכנסו לכנסת.
מרצ היא המפלגה היחידה בשמאל הציוני שאיש מחבריה לא ערק לשורות נתניהו. כחולבן והעבודה מעלו ברצון בוחריהם, וגם משורות יש עתיד ערקו. אפילו מהמשותפת כידוע נמצא מי שמוכן למכור את נשמתו לנתניהו. ביום רביעי הבא ברור לכולנו שאצלם *לא* יקבלו טלפון מנתניהו. זה פשוט: על מרצ אפשר לסמוך בעיניים עצומות.
מרצ מתעקשת לדבר, שוב ושוב, על הכיבוש, ובסופו של דבר התעלמות ממנו היא התעלמות מהעוול המוסרי הגדול ביותר במדינה, ומהעתיד של כולנו. אין לזה תחליף. הצבעה למרצ גם מקדמת אג'נדה שהפכה באופן משונה לייחודית: מאבק נגד הכיבוש + פעולה למען, לא נגד, הקהילה הלהט"בית. תתארו לכם.
מרצ מלאה באנשים באמת טובים. חברי כנסת מעולים שיעבדו בשבילנו. כלומר, בשביל כולנו, מפני שמרצ פועלת למען חברה שוויונית וחופשית יותר לכוווולם. צריך אותם בכנסת.
ולבסוף, כמובן, "אסטרטגית": אם מרצ לא עוברים, לנתניהו יש 61 והמדינה מתדרדרת לשפל של פופוליזם, שחיתות, הומופוביה וגזענות. אה כן, וגם יטפלו לנו ברווקות המאוחרת.
הצביעו מרצ.


חסר רכיב