אתר גן שמואל
חסר רכיב

מאיר שלו מאחל שנה טובה

18/09/2020

"שנה טובה לשר הבריאות יולי אדלשטיין, שנשאל השבוע מדוע אסור להכניס לבתי קפה את מספר האנשים שמכניסים לבתי כנסת. תשובתו הייתה: "האנטישמיות החבויה במדינה הזאת פשוט עולה לי על העצבים".

אשר לעצבים, מר אדלשטיין, אנשי משרדך יכולים להפנות אותך לרשימת הפסיכיאטרים שיידעו לתת לך את הכדורים המתאימים. אשר לאנטישמיות שאתה מייחס ל"מדינה הזאת", היא לא דבר חדש, והופיעה כבר בדעתם הנוקבת של ישעיהו ושל ירמיהו על הפולחן בבית המקדש, למשל. הירגע, בבקשה, ועשה את מה שאתה טוב בו באמת - הכנת מסיבת יום ההולדת הבא של רעייתך.

שנה טובה לינון מגל, שמעתי אותך מביע את רצונך לחסל עיתונאים שמאלנים שמשמיעים דברי ביקורת על ראש הממשלה. כך אמרת, חיקית את שאון הירי האוטומטי, ואז נבהלת והסברת שמדובר בסאטירה. כיוון שגם אני מבקר כאן לפעמים את ראש הממשלה - שמחתי. תמיד חשתי נחות ליד האנשים המופלאים של סיירת מטכ"ל, שעם לוחמיה נמנית. עתה, הודות לך ולדבריך, התברר לי שמקבלים ליחידה הזאת גם אידיוטים. דבריי אלה, אגב, אינם סאטירה. לעניות דעתי דבריך הם הסתה לרצח. מעסיקיך ברדיו 103 צריכים לפטר אותך, והמשטרה צריכה לעצור ולחקור אותך.

שנה טובה לח"כ ליצמן. עוד לא התאוששנו מעזיבתך את משרד הבריאות, וכבר התפטרת ממשרד השיכון. יש גבול למהלומות שהציבור יכול לשאת. אנא חזור בך.

שנה טובה לאברהם אבינו. אני משער ש"הסכם אברהם", שנחתם השבוע בוושינגטון, נקרא על שמך, כי על פי סיפורי התנ"ך אתה אבי העם היהודי והעם הערבי גם יחד. הרשה לי להעיר שהרבה יותר קל להיות אב של עמים מלהיות אבא של בנים אמיתיים, ואכן, לפי אותו תנ"ך עצמו היית אבא מזעזע: את ישמעאל גירשת עם אמו למדבר ואת יצחק הסכמת להעלות לעולה. בהחלט ייתכן שהתנהלות צאצאיהם היום היא תוצאה של פוסט־טראומה.

שנה טובה לגמל המרוצים שהתחרה השבוע במרוץ הגמלים באבו־דאבי תחת השם החדש "תל־אביב". אם היו מדהירים אותי בחול טובעני בטמפרטורה של 50 מעלות, לא היה משנה לי איזה שם היו מעניקים לי, ויש לי גם עצה: אל תאמין למה שבני האדם מספרים על הגמלים - שב בצל, שתה הרבה מים והשתדל לנוח.

שנה טובה לרבנות הראשית ולעומדים בראשה.שמחתי לשמוע שאתם עוסקים בהלכות תקיעה בימי קורונה, כי התוקע בשופר עלול להתיז דרכו טיפות רוק ולהדביק את הסובבים אותו. וליתר דיוק: הרבנות דנה בסוגיה - האם מותר להתקין על השופר מסכה כירורגית, והאם תקיעתו תקיעה גם אם צלילו ישתנה בגלל המסכה הזאת. ברכות ואיחולים, סוף־סוף הוכחתם שאתם נחוצים ורלוונטיים. אנא התייחסו גם למזוזות - האם להסיר אותן עד יעבור זעם או להתקין גם להן מסכות קטנות?

שנה טובה למשטרת ישראל על מעצר האמן זאב אנגלמאיר בגלל "הטרדות מיניות כלפי הציבור" ועל החיפוש הגופני שהעניקה לו. עד עתה ידענו שהמשטרה מצטיינת במניעת תאונות דרכים, יעילה בלכידת גנבים, מטפלת בשוד החקלאי, ואין כמוה בלכידת פושעים שיורים חופשי ברחובה של עיר ובהגנה על נשים. עתה מתברר שיש לשוטריה אישיות הרבה יותר מורכבת, כולל פנטזיות מיניות רבות היקף ועומק. המשיכו ככה.

שנה טובה לזוג שהתחתן בעזה בערב חתימת ההסכם בוושינגטון. בזמן האחרון התרגלתי לחתונות שנערכות בסביבתי הקרובה כמעט בכל ערב, בלוויית קולות ירי ונפץ רמים מאוד, אבל איפה השכנים שלי כאן ואיפה אתם בעזה... על פי התוצאות והדציבלים אצלכם, מדובר במימושה של אהבה אמיתית. אצלנו, כך דומה, סתם חתונות וזהו.

שנה טובה לכל מנהיגי העולם שעל פי נתניהו התקשרו אליו כדי ללמוד איך הוא מנצח את הקורונה. עכשיו אני מזמין את הקורונה שלכם להתקשר וללמוד איך היא מנצחת את נתניהו.

שנה טובה לשפה העברית. שנת ה'תש"ף הסתיימה בביזוי פומבי שלך בוושינגטון: שר החוץ של איחוד האמירויות נאם שם בשפתו - ערבית. נשיא ארה"ב נאם בשפתו - אנגלית. וגם ראש ממשלת ישראל נאם בשפתו - אף היא אנגלית. פרט לבושה ולכלימה הכרוכות בהתבטלות הקרתנית הזאת, ראש הממשלה עבר ברגל גסה על סעיף השפה המנוסח בחוק הלאום החביב עליו. אך לא לדאוג: כל זה לא יפריע לו לדבר גבוהה־גבוהה על העם היהודי, תרבותו, מורשתו, לשונו, עליונותו, ושאר הבולשיט הלאומי הנבוב שלו.

שנה טובה לעצמי ולכל בני משפחתי. בזכרנו את בדידותנו בליל הסדר, החלטנו לעבור על תקנות הסגר החדש, ובערב ראש השנה פרצנו את מחסום 500 המטרים, התכנסנו מכל פינות הארץ, חגגנו יחד, אכלנו, שתינו ושמחנו. מובן שעטינו מסכות, אך כיוון שאיש אינו יודע מה תחליט הממשלה לקראת החגים הבאים, הבאנו גם רעשנים ואוזני המן, סופגניות, סביבונים, לולבים, עוגות גבינה ומצות, וליתר בטחון גם צמנו.

עכשיו, לפני שהשב"כ יאכן, באמצעים הטכנולוגיים המתקדמים שלו, את הטקסט האנרכיסטי הזה, אסביר איך עשינו זאת. ובכן, הזקן בבני משפחת שלו - נכון לרגע זה, הזקן הזה הוא אני - בשבתו על כס האדמו"ר המשפחתי, הוציא פסק הלכה שעל פיו ערב ראש השנה ה'תשפ"א הוקדם. הוא לא יחול הערב, ביום שישי, אלא חל כבר אתמול, ביום חמישי, לפני היכנס הסגר לתוקפו. בהמשך אפסוק הלכות גם בנוגע למקוואות - שבניגוד למי הים, מותר לטבול בהם, ואם הרבנות לא תפסוק בעניין המזוזות, אכריע גם בעניינן. אגב, את כל זה אני עושה בלי שכר ובלי לכפות את החומרות שלי על איש.

שנה טובה לנגיף הקורונה, אל תחשוב שכולנו ביבי, אדלשטיין, דרעי, קנייבסקי וליצמן. יש בישראל גם אנשים חכמים, ידענים ואמיצים. סופך יגיע."

ידיעות אחרונות, 18.9.2020

חסר רכיב